Що таке GeekHub та для кого він створений?

GeekHub — це безкоштовний проект, що надає можливість талановитій молоді отримати швидкий старт кар’єри в IT. Курси проходять офлайн у місті Черкаси, раз на тиждень. (Але з 10 сезону ми ввели кілька онлайн курсів). Найбільше GeekHub допоможе студентам вишів, а також представникам професій інших індустрій, які хочуть розвиватись у сфері IT.

Команда GeekHub складається з волонтерів, які витрачають свій особистий час на безкоштовне навчання студентів. Вступити на навчання до GeekHub складно, але разом з тим вступ надає унікальну можливість для працьовитих та цілеспрямованих студентів отримати швидкий та якісний старт кар’єри.

26778082262_2058171784_o

Якщо ваш рівень підготовки зависокий для GeekHub, ми запрошуємо вас долучитись до IT-спільноти міста Черкаси на щомісячних заходах GeekTalks та на інших подіях від черкаського ІТ-кластера. А ще є Slack-канал черкаських айтішників.

Як потрапити на GeekHub

Для того, щоб вступити на навчання до GeekHub, необхідно:

  • На початку сезону зареєструватись на сайті GeekHub (цього року з 15 серпня)
  • Пройти тестування з курсів, на які ви зареєструвались
  • У разі успішного складання тестування, пройти співбесіду

Деталі кожного етапу – нижче.

Реєстрація на 13 сезон

Реєстрація на 13-ий сезон (2023-2024 навчальний рік) розпочинається 15 серпня та закінчується 15 вересня 2023 року о 23:59. Зареєструватись можна лише на офіційному сайті GeekHub – http://geekhub.ck.ua

З першого дня реєстрації на сайті буде розміщена детальна інформація з кожного курсу — опис та програма курсу, команда викладачів, а також список тем, з яких треба готуватись до вступного тестування.

29577785400_9c29a964e6_h

Цього року абітурієнти можуть зареєструватися лише на 1 курс. Детальну інструкцію про тестування ви отримаєте трохи згодом після реєстрації. Питання іспиту базуються на темах, описаних у програмі вибраного вами курсу.

Кожного року одразу після закінчення реєстрації ми отримуємо дуже багато листів та телефонних дзвінків з проханнями зареєструвати. На жаль, ми вимушені відмовляти усім, хто не встиг зареєструватися вчасно, незалежно від причини. Тому подбайте заздалегідь про те, щоб зареєструватися, а також нагадати своїм знайомим та друзям.

Якщо помилково відправили анкету на інший курс або змінили думку, як внести зміни? Ваша остання реєстрація (за тим самим імейлом та телефоном) вважатиметься єдиною правильною. Тому просто заповніть анкету знову.

Загальний збір

Після закінчення реєстрації ми проводимо загальний збір усіх зареєстрованих на курси, презентуємо команди викладачів та відповідаємо на ваші питання. Інформація про святкове відкриття цього року буде анонсована пізніше на нашій Фейсбук-сторінці.

23525527358_deeb3cbaca_h

Після святкового відкриття почнеться процес автотестування. Інформація про порядок тестування цього року буде відправлена зареєстрованим на пошту, а також опублікована на нашій фейсбук сторінці. Ми слідкуємо за ситуацією в Україні, тому в разі змін готові провести автотестування онлайн.

21688384_10155449889976690_4728492688694805139_o

Чому я можу обрати лише один курс? Ми довго обговорювали це питання з викладачами. Але підхід до тестування цього року буде різним. Деякі курси взагалі почнуть з вільних лекцій. Тому ми б не хотіли, аби це якось вплинуло на ваші очікування. Вибирайте той курс, що дійсно відповідає вашій меті.

Співбесіда

Після тестування кандидати з найвищими балами будуть запрошені на співбесіди. Співбесіда проходить у форматі усної розмови абітурієнта з викладачами, де перевіряється знання та мотивація майбутнього студента. На цьому етапі ми також перевіряємо, до якої з трьох категорій відноситься абітурієнт:

  1. Працівник з іншої індустрії, який ніколи не працював в IT
  2. Студент, який ніколи не працював в IT
  3. Працівник IT, який хоче покращити свої знання

В 13-му сезоні пріоритет при зарахуванні надається категорії 1, за нею 2, і найменший пріорітет у категорії 3.

Заняття: місце, формат, час

Усі абітурієнти, які були зараховані на навчання, будуть повідомлені про початок навчання та розклад занять. Дата початку занять уточнюється (орієнтовно з 10 жовтня).

Навчання проходить у форматі лекційних та практичних занять один-два рази на тиждень, приблизно з 18.30 до 20.30. Програма курсів розробляється з розрахунком на великий об’єм самостійної та домашньої роботи.

Важливо: в 13 сезоні ми практикуємо два підходи: мікс та онлайн. Деякі курси одразу почнуть навчання дистанційно (а тому це можливість для охочих з області). Інші курси почнуть в офлайні з вибірковими лекціями в онлайні. Якщо умови не дозволятимуть зустрічатися офлайн, ми будемо готові перейти повністю на дистанційну роботу.

Окремі курси під час навчання також долучаються до практичних проектів. Це реальні проекти, які розробляються командами студентів GeekHub для неприбуткових організацій. Такі команди як правило складаються з проектних менеджерів, дизайнерів, frontend/backend розробників, розробників мобільних додатків та інженерів з якості. Практичні проекти допомагають студентам навчитися працювати в умовах максимально наближених до справжніх проектів в IT-компаніях.

Закінчення сезону і сертифікація

13 Сезон завершиться у квітні 2023 року. Кожен студент, який дійшов до кінця навчання, має можливість пройти сертифікацію зі свого курсу. У разі успішного складання фінального іспиту – студент отримує сертифікат GeekHub, який підтверджує Junior рівень студента з відповідного курсу.

26837635616_b7b62f1bed_h

17192056140_da2f55a3e9_h

Кожен сертифікат GeekHub має унікальний серійний номер. Маючи цей номер, потенційний роботодавець може зв’язатись з викладачами GeekHub та отримати характеристику про тримача диплому. Це допомагає максимально спростити процес найму на роботу талановитих студентів.

Допомога з працевлаштуванням

Після фінальних іспитів дані сертифікованих студентів протягом одного дня розсилаються в усі IT-компанії міста Черкаси. Таким чином усім зацікавленим компаніям надається шанс розглянути можливість найму випускників GeekHub.

З досвіду минулих років, найкращі студенти GeekHub в перший тиждень після випуску отримують декілька пропозицій по роботі. 80-85% сертифікованих випускників знаходять роботу в IT-компаніях протягом 1-2 місяців після завершення сезону.

Інші часті питання

Чи є вікові обмеження для вступу на GeekHub?
Вікових чи гендерних обмежень у нас немає.

Скільки курсів можна обрати для тестування?
У 13 сезоні лише один.

Що робити, якщо немає можливості пройти на онлайн тести?
Дата проходження онлайн тестів по кожному курсу тільки одна; якщо немає можливості або виникли технічні труднощі, готуйтеся до наступного року. Важливо: перевірте Інтернет з’єднання до години тестування.

Як готуватися до автотестів?
На цій сторінці до кожного курсу є питання до іспиту, за якими можна підготуватись. Готуйтеся до питань сумлінно та не пробуйте списувати. Чітери будуть дискваліфіковані.

Чи можна дізнатись, де були допущені помилки в автотестах?

Ні. Через велику кількість абітурієнтів команда волонтерів просто фізично не може надавати цю інформацію всім охочим.

Скільки співбесід я можу пройти?
Тільки одну. Обирайте той курс, який дійсно хочете вивчати впродовж року. Після успішного тесту, вас запросять на співбесіду.

Як проходить співбесіда?

Співбесіда проходить у вигляді діалогу з викладачами. Зазвичай рідною мовою, хоча англійська буде вашим плюсом.

Чи можливо скласти тести/пройти співбесіду в інший день чи онлайн?

Ні, тільки в обраний день.

Чи зменшується кількість претендентів на співбесіди через те, що хтось відмовився, або він коригується і туди додаються абітурієнти з нижчими балами?

Впродовж першого місяця окремі курси можуть запросити нових абітурієнтів.

Чи будуть викладатися матеріали курсів у загальний доступ?

Це залежить від бажання та можливостей викладачів.

Чи будуть онлайн групи?

Дивіться деталі курсів 13-го сезону.

Як стати вільним слухачем?

Вільним слухачем можуть стати ті, хто не пройшов на курс після співбесіди. Критерії відбору до групи вільних слухачів повністю залежать від викладачів та курсу. Зазвичай на це впливають обмеження у розмірах класу й кількістю викладачів курсу. Дивіться деталі курсів 13-го сезону.

Яка різниця між вільним слухачем та студентом?

Викладачі приділяють більше уваги до домашніх завдань студентів.
Вільний слухач не може отримати сертифікат про успішне закінчення курсу.

Та за умови наполегливої роботи протягом курсу вільний слухач може бути переведений до категорії студентів й отримати сертифікат.

Чи можна бути вільним слухачем, якщо мене не запрошували на співбесіду?

Ні, вільними слухачами можуть бути тільки запрошені на співбесіду абітурієнти. В 13-му сезоні виключенням будуть курси, де перші кілька місяців навчання повністю відкрите.

Чи потрібен ноутбук на першому занятті?

Здебільшого так, проте залежить від курсу.

Ви офіційна організація?
Офіційно ми не зареєстровані. ГікХаб — це open-source ініціатива. Ми спільнота професіоналів, яких об’єднує культура обміну знаннями й надання можливостей тим, хто їх потребує.

Яка адреса проведення занять?

Черкаси, вул. Юрія Іллєнка (колишня Горького), 60, будівля “Дім Євангелія”, поруч із ТРЦ “DEPOt”. Також будуть додаткові локації. Всі місця занять будуть організовані за карантинними правилами з дотриманням безпечної дистанції студентів та викладачів.

Чому курси проходять в приміщенні церкви?

Церква “Дім Євангелія” є постійним партнером волонтерської ініціативи GeekHub — вони радо надають нам приміщення для навчання впродовж усіх сезонів безкоштовно, за що ми їм безмежно вдячні.

На навчальний процес це ніяк не впливає, окрім рідких випадків, коли заняття може перенестися у зв’язку з великим церковним заходом.