Що таке GeekHub та для кого він створений?

GeekHub — це безкоштовний проект, що надає можливість талановитій молоді отримати швидкий старт кар’єри в IT. Курси проходять офлайн у місті Черкаси, раз на тиждень. Найбільше GeekHub допоможе студентам вишів, а також представникам професій інших індустрій, які хочуть розвиватись у сфері IT.

Команда GeekHub складається з волонтерів, які витрачають свій особистий час на безкоштовне навчання студентів. Вступити на навчання до GeekHub складно, але разом з тим вступ надає унікальну можливість для працьовитих та цілеспрямованих студентів отримати швидкий та якісний старт кар’єри.

26778082262_2058171784_o

Якщо ваш рівень підготовки зависокий для GeekHub, ми запрошуємо вас долучитись до IT-спільноти міста Черкаси на щомісячних заходах GeekTalks та на інших подіях від черкаського ІТ-кластера.

Як потрапити на GeekHub

Для того, щоб вступити на навчання до GeekHub, необхідно:

  • На початку сезону зареєструватись на сайті GeekHub
  • Прийти на загальний збір абітурієнтів
  • Пройти автотестування з курсів, на які ви зареєструвались
  • У разі успішного складання автотестування, пройти співбесіду

Деталі кожного етапу – нижче.

Початок і закінчення реєстрації на дев’ятий сезон

Реєстрація на 9-ий сезон (2019-2020 навчальний рік) розпочинається 15 серпня та закінчується 19 вересня 2019 року. Зареєструватись можна лише на офіційному сайті GeekHub – http://geekhub.ck.ua

З першого дня реєстрації на сайті буде розміщена детальна інформація з кожного курсу — опис та програма курсу, команда викладачів, а також список тем, з яких треба готуватись до вступного автотестування.

29577785400_9c29a964e6_h

Абітурієнтам дозволяється реєструватись на 3 курси, якщо ви не впевнені з вибором. У разі успішної здачі автотестування з декількох курсів, абітурієнт буде змушений вибрати лише один курс для проходження співбесіди та подальшого навчання.

Кожного року одразу після закінчення реєстрації ми отримуємо дуже багато листів та телефонних дзвінків з проханнями зареєструвати. На жаль, ми вимушені відмовляти усім, хто не встиг зареєструватися вчасно, незалежно від причини. Тому подбайте заздалегідь про те, щоб зареєструватися, а також нагадати своїм знайомим та друзям.

Загальний збір

Після закінчення реєстрації ми проводимо загальний збір усіх зареєстрованих на курси. Загальний збір буде проходити у приміщенні Філармонії 19 вересня, о 19.00.

23525527358_deeb3cbaca_h

На цьому заході ми розказуємо більше про GeekHub, команду, наші цілі, про новий сезон та курси, які будуть викладатись. Також, абітурієнти отримають детальну інформацію щодо наступних етапів вступу.

Якщо з якихось причин ви не зможете бути присутніми на загальному зборі – попросіть одного з своїх друзів, хто планує бути, занотувати важливу інформацію та передати вам.

Автотестування

Після реєстрації та загального збору усі зареєстровані абітурієнти мають пройти автотестування.

Для того щоб всі охочі мали можливість пройти автотестування, для кожного курсу буде розроблений спеціальний графік. Зверніть увагу: проходити автотестування можна максимум на 3 вибрані курси. Кожен абітурієнт отримає електронного листа з інформацією, на котру годину йому потрібно прийти для проходження тесту. Ця інформація також буде доступна на сторінці GeekHub в соціальній мережі Facebook.

21949827_10155449890231690_4513235467045984024_o21688384_10155449889976690_4728492688694805139_o

Ми рекомендуємо абітурієнтам ретельно готуватись та не запізнюватись на автотестування. До співбесіди будуть допущені тільки ті, хто набере достатню кількість балів на автотестах.

Співбесіда

Останній етап вступу на навчання до GeekHub – це співбесіда. Кожен, хто успішно пройшов автотестування, може пройти співбесіду на один курс. Навіть якщо абітурієнт пройшов автотестування з декількох курсів, співбесіда буде проводитись тільки по одному курсу, який вибере абітурієнт.

Співбесіда проходить в форматі усної розмови абітурієнта з викладачами, де перевіряється знання та мотивація майбутнього студента. На цьому етапі ми також перевіряємо, до якої з трьох категорій відноситься абітурієнт:

  1. Студент, який ніколи не працював в IT
  2. Працівник з іншої індустрії, який ніколи не працював в IT
  3. Працівник IT, який хоче покращити свої знання

Пріоритет при зарахуванні надається категорії 1, за нею 2, і найменший пріорітет у категорії 3.

Заняття: місце, формат, час

Усі абітурієнти, які були зараховані на навчання, будуть повідомлені про початок навчання та розклад занять. Дата початку занять уточнюється.

Навчання проходить у форматі лекційних та практичних занять один-два рази на тиждень, орієнтовно з 18.30 до 20.30. Програма курсів розробляється з розрахунком на великий об’єм самостійної та домашньої роботи.

Окремі курси під час навчання також долучаються до практичних проектів. Це реальні проекти, які розробляються командами студентів GeekHub для неприбуткових організацій. Такі команди як правило складаються з проектних менеджерів, дизайнерів, frontend/backend розробників, розробників мобільних додатків, інженерів з якості і т.п. Практичні проекти допомагають студентам навчитися працювати в умовах максимально наближених до справжніх проектів в IT-компаніях.

Закінчення сезону і сертифікація

Сезон завершується у кінці квітня 2020. Кожен студент, який дійшов до кінця навчання, має можливість пройти сертифікацію зі свого курсу. У разі успішного складання фінального іспиту – студент отримує сертифікат GeekHub, який підтверджує Junior рівень студента з відповідного курсу.

26837635616_b7b62f1bed_h

17192056140_da2f55a3e9_h

Кожен сертифікат GeekHub має унікальний серійний номер. Маючи цей номер, потенційний роботодавець може зв’язатись з викладачами GeekHub та отримати характеристику про тримача диплому. Це допомагає максимально спростити процес найму на роботу талановитих студентів.

Допомога з працевлаштуванням

Після фінальних іспитів дані сертифікованих студентів протягом одного дня розсилаються в усі IT-компанії міста Черкаси. Таким чином усім зацікавленим компаніям надається шанс розглянути можливість найму випускників GeekHub.

З досвіду минулих років, найкращі студенти GeekHub в перший тиждень після випуску отримують декілька пропозицій по роботі. 80-85% сертифікованих випускників знаходять роботу в IT-компаніях протягом 1-2 місяців після завершення сезону.

Інші часті питання

Чи є вікові обмеження для вступу на GeekHub?
Вікових чи гендерних обмежень у нас немає.
Скільки курсів можна обрати для автотестування?
Не більше трьох. Але проходити курси (і співбесіду) можна буде тільки з одного предмета.
Що робити, якщо немає можливості прийти на автотести?
Дата проходження автотестів тільки одна; якщо немає можливості прийти в цей день, тоді тільки наступного року.

 

Як готуватися до автотестів?
На цій сторінці до кожного курсу є питання до іспиту, за якими можна підготуватись.

 

Чи можна дізнатись, де були допущені помилки в автотестах?
Ні. Через велику кількість абітурієнтів команда волонтерів просто фізично не може надавати цю інформацію всім охочим.
Скільки співбесід я можу пройти?
Тільки одну. Обирайте той курс, який дійсно хочете вивчати впродовж року. (Хто намагається пройти більше однієї співбесіди, зазвичай не стає студентом GeekHub узагалі.)

 

Як проходить співбесіда?
Співбесіда проходить у вигляді діалогу з викладачами. Зазвичай рідною мовою, хоча англійська буде вашим плюсом.

 

Чи можливо скласти тести/пройти співбесіду в інший день чи онлайн?

Ні, тільки в обраний день.

 

Чи зменшується кількість претендентів на співбесіди через те, що хтось відмовився, або він коригується і туди додаються абітурієнти з нижчими балами?
Список студентів, запрошених на співбесіду, не змінюється.

 

Чи будуть викладатися матеріали курсів у загальний доступ?
Це залежить від бажання та можливостей викладачів.

 

Чи будуть онлайн групи?
Це залежить від бажання та можливостей викладачів.

 

Як стати вільним слухачем?
Вільним слухачем можуть стати ті, хто не пройшов на курс після співбесіди. Критерії відбору до групи вільних слухачів повністю залежать від викладачів та курсу. Зазвичай на це впливають обмеження у розмірах класу й кількістю викладачів курсу.

 

Яка різниця між вільним слухачем та студентом?
Викладачі приділяють більше уваги до домашніх завдань студентів.
Вільний слухач не може отримати сертифікат про успішне закінчення курсу.

Та за умови наполегливої роботи протягом курсу вільний слухач може бути переведений до категорії студентів й отримати сертифікат.

 

Чи можна бути вільним слухачем, якщо мене не запрошували на співбесіду?
Ні, вільними слухачами можуть бути тільки запрошені на співбесіду абітурієнти.

 

Чи потрібен ноутбук на першому занятті?
Здебільшого так, проте залежить від курсу.
Ви офіційна організація?
Офіційно ми не зареєстровані. ГікХаб — це open-source ініціатива. Ми спільнота професіоналів, яких об’єднує культура обміну знаннями й надання можливостей тим, хто їх потребує.

 

Яка адреса проведення автотестів та занять?
Черкаси, вул. Юрія Іллєнка (колишня Горького), 60, будівля “Дім Євангелія”, поруч із ТРЦ “DEPOt”.

 

Чому курси проходять в приміщенні церкви?
Церква “Дім Євангелія” є постійним партнером волонтерської ініціативи GeekHub — вони радо надають нам приміщення для навчання впродовж усіх сезонів безкоштовно, за що ми їм безмежно вдячні.

На навчальний процес це ніяк не впливає, окрім рідких випадків, коли заняття може перенестися у зв’язку з великим церковним заходом.